Корзина
Надежный продавец Prom.ua
с 27-06-2020 по 29-06-2020 (Суббота, Воскресенье и Понедельник) - ВЫХОДНЫЕ дни.
+380674617445
СЕНТРЕ | Автозапчасти пневматических тормозных систем грузовых автомобилей, прицепов и полуприцепов

Період заміни осушувача повітря

Період заміни осушувача повітря
Період заміни осушувача повітря? Несвоєчасна зміна осушувача може призвести до руйнування і, отже, до дорогого ремонту. Наскільки часто потрібно замінювати фільтр осушувача?

13.06.18

Більшість водіїв задаються таким питанням, якщо осушувач виходить з ладу, або починаються проблеми з гальмами. У літній період така поломка не доставляє особливих проблем і усувається досить швидко. А в зимовий період, коли термометр показує мінусові температури, вода просто перетворюється в лід, це призводить до заклинювання гальм.

В дорозі подібні обставини можуть обернутися тяжкими наслідками, не тільки для вантажівки, але і для шофера. Для забезпечення нормальної роботи системи вантажного автомобіля рекомендуємо проводити заміну картриджа на початку осені до встановлення мінусових температур.

Фільтр осушувача є одним із значущих фільтрів вантажного автомобіля має складну конструкцію. Від правильної роботи фільтру осушувача залежить робота гальмівної системи, а, отже, і безпеку водіння.

Навіщо потрібен цей фільтр?
Фільтр використовується для виділення конденсату з гальмівної системи, такою системою обладнані більшість тягачів. Сама по собі така система дуже надійна, економічна і невимоглива в експлуатації. У ній застосовується не м'язова сила шофера, а енергія стисненого повітря. Це дозволяє при невеликих зусиллях водія отримати практично будь-яку силу гальмування, що так необхідно у вантажному автомобілі.
Працездатність пневматичної системи залежить від кількох факторів. Важлива умова це структура повітря, що застосовується в системі. Повітря має бути сухим. Конденсат в структурі стисненого повітря ймовірно призведе до наступних труднощів:
- формування конденсату, внаслідок чого можлива неправильне функціонування або поломка деталей системи;
- поява тріщин в гумових елементах, а як наслідок втрата герметичності;
- засмічення трубок системи.

Все це сприяє підвищенню або недостатнього тиску в пневмосистеме, що негативно впливає на роботу пневмосистеми. При мінусових температурах конденсат замерзає в трубопроводах пневмосистеми, і лід заважає руху повітря. Все це призводить до поломки ходової і до виходу її з ладу. Ревізія фільтра осушувача і виведення конденсату з системи - це першорядні роботи, які потрібно виконати до мінусових температур.

Якщо заморозки застигнутий на трасі потрібно видалити конденсат на місці, в іншому випадку вантажівка запросто встане, оскільки повітря припинить надходити в енергоакумулятори, і гальма відмовлять. Якщо осушувач експлуатується довго, то його потрібно замінити, конденсат з пневмосистеми видалити. Виробники радять замінювати фільтр один раз на рік, а якщо вантажівка експлуатується в суворих умовах (висока вологість, гірська місцевість, пил і т.д.) заміну слід проводити не рідше двох разів на рік.

Як правило, водії при зміні всіх фільтрів часто забувають про зміну даного фільтра, а згадують лише тоді, коли фільтр приходить в непридатність. Слід розуміти, що систематична зміна фільтра істотно збільшить захист гальмівної системи і зменшить витрати на ремонт через зниження корозії і мікро деформацій пневмосистеми.

Пристрій фільтра осушувача
Повітря проходить через фільтр в результаті чого відбувається виділення конденсату. Фільтр, як правило, ставиться в живильної частини воздуховода, це забезпечує хорошу якість повітря. У фільтрі застосовується так званий принцип адсорбції, при проходженні повітря волога осідає на активні компоненти фільтра.

Компоненти осушувача:
- картридж;
- фільтруючий елемент з адсорбентом;
- фільтр механічного очищення повітря;
- Зворотній клапан;
- система розподілу стисненого повітря.

Термін служби фільтра залежить від дотримання умов експлуатації. За умови, що в пневмосистеме немає витоків, а регенерація відбувається постійно, то фільтр прослужить відповідно до заявленого терміну.

Якість осушувача залежить від абсорбенту міститься в фільтруючому елементу, який сприяє отриманню добре осушеного повітря.

На ринку запасних частин для вантажних автомобілів існує чимало виробників фільтрів - осушувачів.
Плюси фільтрів провідних марок Wabco та Knorr-Bremse:
- великий рівень поглинання вологи;
- тривалий термін;
- значна надійність і простота експлуатації.

Ризик від застосування фільтра поганої якості
Неякісні вироби після монтажу на автомобіль можуть привести до наступних проблем в гальмівній системі.
• Мала осушуваних здатність. Окремі фільтра незадовільно осушують повітря, внаслідок цього конденсат може надаватися в системі. При попаданні конденсату і впливу мінусових температур відбудеться замерзання гальмівних клапанів і як наслідок вихід їх з ладу. Конденсат в пневмосистеме сприяє утворенню корозії і сприяє поломки гальмівних клапанів. Через зменшеною ємності резервуара знижується число циклів активації аварійного гальма. Як наслідок додаткові витрати на ремонт.

• Абсорбент, в таких фільтрах, при використанні перетворюються в порошок, який з фільтра потрапляє в гальмівну систему і засмічує її. В результаті, знижується ефективність роботи картриджа, при цьому велика ймовірність поломки всієї гальмівної системи.
• У фільтрі можуть використовуватися прокладки поганої якості. В результаті втрата герметичності і зменшення робочих характеристик компресора, а результат - підвищена витрата палива і вірогідною поломки компресора.
• Фільтри низької якості не здатні витримати занадто великий тиск в гальмівній системі і при інтенсивних навантаженнях фільтр може розірватися. В даному випадку ремонт вантажного автомобіля буде дорогий.

Ознаки неякісного фільтра?
При підозрі в неякісних фільтра варто його ретельно оглянути.
На що варто звернути увагу при огляді:
- Гумова прокладка повинна прилягати щільно.
- На пластиковій вставці повинна бути маркування виробника.

Другие статьи